Granit jako element architektury krajobrazu znajduje swoje zastosowanie przy budowie ogrodzeń i murów. Może zostać wykorzystany do budowy słupków i murków do tradycyjnych ogrodzeń jak i przy budowie niskich lub wysokich murów. Znajduje także swoje zastosowanie jako kamień na ścianę. W przeciwieństwie do tradycyjnej cegły jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne.

Kamień murowy może być także używany w celu regulacji rzek oraz jezior, budowania podmurówek domów oraz murów oporowych na wszelkiego rodzaju skarpach oraz wzniesieniach.

Opornik znajduje swoje zastosowanie wszędzie tak gdzie przyroda łączy się z infrastrukturą. Stanowi swego rodzaju linię odgradzającą jeden element od drugiego. Używa się przy zagospodarowaniu chodników, ulic, podjazdów samochodowych czy skarpach ogrodowych. Elementy granitowe stanowią unikalne połączenie z kostką granitową którą wyłożone są drogi, chodniki lub podjazdy. Zabezpiecza zieleń od uszkodzeń mechanicznych, można go stosować w celu zablokowania przejazdu na tereny zielone lub inną powierzchnię na której ruch motoryzacyjny jest niechciany.

PRODUKOWANE ELEMENTY OGRODOWE / KRAJOBRAZOWE:

Kamień murowy

Opornik kamienny

Kule granitowe

Kamień do regulacji rzek - buce

Fontanny i rzeźby granitowe