Przedsiębiorstwo Prywatne GAGA jest firmą z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy obecni na rynku już od ponad 30 lat. Zawsze staraliśmy się i staramy się dostarczać Państwu produkty najwyższej jakości, dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Firma została założona przez Bożenę i Stanisława Skóra w 1983 roku i funkcjonuje na polskim rynku nieprzerwanie do dziś. Z początkowo małego zakładu kamieniarskiego produkującego pomniki i grobowce rozwineliśmy się w większą firmę zaopatrującą w kamień nie tylko rynek Polski ale i zagraniczny. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dziś dostarczać produkty najwyższej jakości. Każde zamówienie analizowane i sprawdzane jest indywidualnie tak, żeby nasz klient był zadowolony ze współpracy.

Kamień, z którego korzystamy to przede wszystkim granit wydobywany w okolicach Strzegomia, ale w naszej ofercie znajdują się również inne rodzaje zarówno granitu jak i marmuru sprowadzonego z całego świata. Godny podkreślenia jest fakt, że materiał sprowadzamy i obrabiamy we własnym zakresie. Posiadamy specjalistyczne maszyny i urządzenia służące do obróbki i cięcia kamienia. W zależności od Państwa oczekiwań poddajemy granit procesowi płomieniowania, groszkowania, piaskowania lub polerowania. Dzięki połączeniu poszczególnych rodzajów granitu uzyskujemy ciekawe i bardzo efektowne kompozycje w bardzo korzystnej cenie.

strzegomski granit

PIŁY LINOWE

Cięcie kamienia linami

Maszyny przystosowane do dzielenia dużych bloków kamiennych na mniejsze elementy - bryły oraz płyty. Po rozcięciu dużych elementów przez diamentowe liny przekazywane są one do dalszej obróbki.

cięcie kamienia

PIŁY DYSKOWE

Cięcie kamienia dyskami

Piły te są maszynami o dużej średnicy dysków - nawet do 3 metrów. Także służą do dzielenia bloków na mniejsze kawałki i płyty. Natychmiast po tym etapie kamień prezkazywany jest do dalszej obróbki i produkcji gotowych już materiałów.

cięcie granitu

PIŁY MOSTOWE - CYRKULARKI

Przetwarzanie mniejszych elementów

Do obróbki wyciętych z granitowych bloków płyt stosuje się mniejsze piły mostowe czyli cyrkularki. Zastosowane w nich dyski o średnicy od 600-1400 mm wycinają blaty, parapety, schody czy płytki kamienne. Urządzenia te są cechuje duża dokładność.

granit polerowany

POLERKI AUTOMATYCZNE

Polerowanie kamienia

Aby nadać marmurom oraz granitom połysk stosowane są polerki automatyczne. Używane do tego procesu głowice polerskie wykorzystywane są dla blatów kamiennych, parapetów, nagrobków, płytek oraz schodów.

granit cięty

FAZOWANIE KAMIENIA

Boczkarki i inne urządzenia

Urządzenia te odpowiednio fazują krawędzie elementów kamiennych według odpowiednich wymagań. Dysponujemy rozwiązaniami wytwarzającymi lekkie i mocniejsze fazy, ćwierćwałki oraz półwałki. Urządzenia te cechuje wysoka precyzja.

granit palony

MASZYNY SPECJALISTYCZNE

Wycinanie skomplikowanych kształtów

Do wycinania najtrudniejszych kształtów w kamieniu stosuje się specjalistyczne maszyny z uchylnymi głowicami. Najczęściej stosowane są do wykonywania postumentów, kolumn, rzeźb oraz elementów z dużymi zaokrągleniami.

kostka kamienna

ŁUPIARKI

Do produkcji elementów łupanych

Łupiarki służą do produkcji elementów łupanych z kamienia. Przy ich użyciu produkujemy kostkę granitową oraz bruk w różnych rozmiarach - od 4/6 cm do 15/17 cm lub większych. Duża siła nacisku pozwala dokładnie rozłupać kamień.

kruszywa kamienne

KRUSZARKI

Do wyrabiania kruszywa

Pożądane dla budownictwa kruszywa uzyskuje się rozdrabniając kamień na mniejsze cząstki. W tym celu stosujemy łupiarki wytwarzające produkt w gotowych już frakcjach: 0-31, 0-63, 31-63 mm.